W tym numerze
Funkcja Artykuł
Wniosek 1: należy uczyć się zarówno od siebie nawzajem, jak i od ekspertów.
Wniosek 2: warto rozważyć korzyści płynące z połączenia spotkania z dużym międzynarodowym wydarzeniem.
Wniosek 3: należy zachować naturalne podejście i przekazywać odbiorcom najważniejsze informacje.
Wniosek 4: warto wykorzystywać posiadane sieci.
Wniosek 5: dużą wartość mają wycieczki i praktyczne prezentacje
Wniosek 2: warto rozważyć korzyści płynące z połączenia spotkania z dużym międzynarodowym wydarzeniem.
TRADEIT na targach Anuga FoodTec, Kolonia
 

Konsumenci często wybierają marki oraz produkty zdolne uchwycić i odzwierciedlić ich osobiste wartości. Tradycyjnym, rzemieślniczym wyrobom spożywczym towarzyszy zazwyczaj marka zbudowana w oparciu o produkcję i pozyskiwanie surowców na skalę lokalną oraz dorozumiany nacisk na zrównoważony rozwój. W rzeczywistości jednak wiele małych firm staje w obliczu poważnych wyzwań utrudniających osiągnięcie pożądanego wpływu na środowisko.

To wydarzenie miało na celu zapewnić uczestnikom dostęp do ważnych innowacyjnych technologii oraz najnowszej wiedzy ułatwiającej zrównoważony rozwój firm. Poza prezentacjami i studiami przypadku uczestnicy otrzymali również możliwość udziału w indywidualnych demonstracjach rozwiązań technologicznych, zorganizowanych w ramach spotkania.

Anuga FoodTec to wiodące na skalę globalną targi branżowe oraz jedna z największych sił napędowych międzynarodowej branży żywności i napojów. Jak mówią sami organizatorzy:

„To jedyne targi na świecie obejmujące wszystkie aspekty produkcji żywności. Maszyny, systemy, materiały opakowaniowe, metody analizy, składniki i usługi — podczas Anuga FoodTec przedstawiciele branży prezentują swoje innowacje i wizje technologiczne związane z każdym obszarem działalności branży. W czasie wydarzenia możemy znaleźć rozwiązania przeznaczone dla wszystkich gałęzi przemysłu spożywczego, podane w wysoce skoncentrowany i ukierunkowany sposób.”

Ta cecha sprawiła, że TRADEIT postanowił połączyć jedno ze swoich spotkań kooperacyjnych z tą ważną wystawą i konferencją. Wystawcy zaprezentowali szeroki wachlarz rozwiązań wychodzących naprzeciw problemom związanym z zasobami energii, wody i żywności. Co ważne, z początkiem projektu TRADEIT przedstawiciele małych i średnich firm wymienili właśnie te problemy jako najważniejsze czynniki spowalniające ich rozwój.

Poza udziałem w szeregu wysoce skoncentrowanych prezentacji prowadzonych przez ekspertów w swoich dziedzinach przedstawiciele małych i średnich firm otrzymali również swobodny dostęp do całej wystawy i konferencji. ILU, organizator wydarzenia, przygotował serię pokazów i spotkań z wystawcami, skierowanych do uczestników spotkania kooperacyjnego. Niektóre z prezentacji skupiały się na poszczególnych sektorach, podczas gdy inne miały charakter międzysektorowy. Na przykład:

Wystawca

Przemysł piekarniczy

Przemysł mięsny

Przemysł mleczarski

TNO, Holandia: rozwój produktów, zrównoważone zarządzanie łańcuchem dostaw żywności

 

 

 

VTT, Finlandia: technologia ulepszania surowców pozyskiwanych ze źródeł pobocznych

 

 

 

Novarum, Irlandia: bezpieczeństwo, śledzenie i pakowanie żywności

 

 

 

GLATT GmbH: zrównoważony łańcuch procesu i techniki aglomerowania

 

 

 

GLASS GmbH: efektywne kosztowo oraz energooszczędne systemy mieszania, emulgowania i spłaszczania

 

 

 

Zeppelin Systems GmbH: systemy ugniatania

 

 

 


Połączenie spotkania kooperacyjnego z dużym wydarzeniem pozwoliło nam nie tylko uzyskać dostęp do niezwykle dużego grona prelegentów, lecz także zaprezentować przedstawicielom sektora MSP szeroki wachlarz technologii przydatnych firmom o każdej wielkości i każdym typie interesów.

Email Software by Newsweaver