W tym numerze
Funkcja Artykuł
Innowacje dla zrównoważonej produkcji żywności
Ostatnie wydarzenia
Pierwsze szkolenia TRADEIT we Włoszech dotyczące bezpieczeństwa i etykietowania żywności
Jak irlandzki piekarz skorzystał na brokerage-event TRADEIT
Aktualności
Taste of Science – e-magazyn producentów żywności sektora MŚP
Tradycyjne Producent Żywności
„Innowacja może karmić tradycję – obydwie muszą żyć razem”
Innowacje dla zrównoważonej produkcji żywności
by Martha Walter
 

W dniach 26 — 27 marca 2015 r. wszyscy ze 114 producentów żywności sektora piekarniczego, nabiałowego i mięsnego, a także analitycy, dostawcy technologii i eksperci z całej Europy spotkali się w Kolonii na konferencji TRADEIT i brokerage-event poświęconych zagadnieniu zrównoważonego rozwoju, które odbyły się w ramach targów Anuga FoodTec.

26 marca podczas konferencji przedstawiono stworzony przez specjalistów kompleksowy program ukazujący przyszłe tendencje dla zrównoważonego rozwoju produkcji żywności i najnowsze tendencje w rozwoju zrównoważonych technologii.

Przedstawiciele firm mogli spotkać się również z ekspertami i dostawcami technologii i omówić, w jaki sposób zaprezentowane technologie mogą pomóc im rozbudować lub utrzymać zrównoważoną produkcję. Przeprowadzono w sumie 103 obustronne rozmowy, w których wzięło udział 99 uczestników. Mieli oni okazję nawiązać współpracę, dzięki której firmy będą mogły wprowadzić w swoich organizacjach istotne zmiany.

Odnotowano bardzo dobry poziom zaangażowania uczestników, czego dowodem są kształtujące się nowe silne kontakty międzynarodowe. Szczególnie ważna była dla nich okazja do przekonania się, że przed firmami w całej Europie stoją te same wyzwania i szanse. Zespoły projektu TRADEIT niecierpliwie wyczekują możliwości pomocy producentom żywności dotyczącej ich nowych pomysłów i partnerów.

Wydarzenie zakończyło się 27 marca odwiedzeniem przez przedstawicieli trzech sektorów stoisk wybranych dostawców technologii, którzy prezentowali rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju dla tych branż podczas ANUGA FoodTec. I ponownie mieli okazję nawiązać relacje biznesowe.

Email Newsletter Software by Newsweaver