W tym numerze
Funkcja Artykuł
Platforma rynkowa TRADEIT
Ostatnie wydarzenia
Letnia Akademia Przedsiębiorczości
Aktualności
Szkolenie dla producentów tradycyjnej żywności
Wyszukiwanie sieci dystrybucji
Tradycyjne Producent Żywności
Piekarnia Reiner Stolzenberger
Platforma rynkowa TRADEIT
 
Platforma rynkowa TRADEIT
Platforma rynkowa TRADEIT

W projekcie TRADEIT poszukiwani są ludzie i przedsiębiorstwa z pomysłami, technologiami i możliwościami nawiązywania partnerstw, które będą cenne dla producentów żywności i innowatorów w sektorze producentów tradycyjnej żywności.

Jednym z kluczowych obszarów działań w ramach projektu TRADEIT jest transfer technologii i wiedzy od innowatorów i badaczy do przedsiębiorczych producentów tradycyjnej żywności.

Odnalezienie i skojarzenie ze sobą różnych partnerów z całej Europy nie jest prostym zadaniem. Istnieją tysiące małych i średnich firm produkujących żywność, uniwersytetów i instytutów badawczych, co wręcz wykładniczo zwiększa liczbę możliwości.

Ta potrzeba doprowadziła do stworzenia platformy rynkowej TRADEIT w formie internetowej społeczności biznesowej i portalu technologicznego na potrzeby zainteresowanych stron z sektora tradycyjnej żywności. Platforma ma ułatwiać nawiązywanie kontaktów w Internecie, rozwój biznesowy, nabywanie rozwiązań technologicznych oraz działalność w zakresie pośrednictwa handlowego.

Dzięki temu platforma rynkowa jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – przedsiębiorca, badacz czy innowator poszukujący partnerów lub rozwiązań problemów biznesowych.

Korzystanie z platformy jest bardzo proste. Po zarejestrowaniu się na stronie internetowej https://marketplace.tradeitnetwork.eu/emarket  wystarczy utworzyć swój profil publiczny*, zapoznać się z systemem, dodać oferty związane z technologiami i biznesem, a później odbierać zapytania.

Gdy użytkownik przeszukujący system znajdzie interesującą go okazję lub technologię, przesyła prośbę o dodatkowe informacje. Od tej pory sprawą zajmuje się regionalny doradca TRADEIT, który ułatwia nawiązanie współpracy i stwarza użytkownikom możliwości czerpania zysków z wyszukanych okazji. (Doradcy TRADEIT mogą również udzielić wsparcia w zakresie tworzenia profilu i zamieszczania ofert/zapytań.)

W tej chwili intensywnie pracujemy nad przygotowaniem serii wydarzeń związanych z pośrednictwem handlowym, podczas których zostaną zaprezentowane technologie w 6 kluczowych obszarach (nabiał, mięso, wyroby piekarskie, zrównoważenie, pakowanie i bezpieczeństwo żywności), a w ramach sesji równoległych będą Państwo organizować spotkania wprowadzające z udziałem przedsiębiorców oraz dostawców technologii i usług badawczych, którzy będą mogli wspomóc Państwa działalność. 

W każdym ośrodku TRADEIT oferowane są także wydarzenia związane z transferem wiedzy, które zapewniają ukierunkowane szkolenia w kluczowych obszarach, takich jak bezpieczeństwo żywności, zarządzanie łańcuchem dostaw, etykietowanie i rozwój modelu biznesowego. Informacje przechowywane na platformie rynkowej pozwolą nam również upewnić się, że działania te są odpowiednie i mają znaczenie. 

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Zależy nam na poznaniu Państwa potrzeb, ponieważ dzięki temu możemy wspierać rozwój Państwa działalności. A jeśli nie mieli jeszcze Państwo okazji zarejestrować się, proszę kliknąć poniższe łącze do strony rejestracji: https://marketplace.tradeitnetwork.eu/emarket  

* w szczególności profile związane z sektorem nabiałowym, mięsnym i piekarniczym
**Zapewniamy poufność wszelkich udzielonych informacji z wyjątkiem danych umieszczonych w profilu publicznym.

Email Newsletter Software by Newsweaver