W tym numerze
Funkcja Artykuł
Potrzeby i bariery: Rozwój technologii, innowacji i firmy
Perspektywy dla badań i innowacji w zakresie żywności tradycyjnej
Aktualności
Letnia Akademia Przedsiębiorczości
Tradycyjne Producent Żywności
Studium przypadku: Maitomaa — wywiad
Letnia Akademia Przedsiębiorczości

TRADEIT zaoferuje 3-dniowy intensywny program szkoleń w zakresie przedsiębiorczości dla doktorantów analizy żywności i menedżerów centrów badań w dniach 15-18 czerwca 2014 roku w Tralee w Irlandii. Uczestnicy będą mieć możliwość rozważenia utworzenia własnej działalności gospodarczej i/lub wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla istniejących MŚP obszaru żywności tradycyjnej.

Najlepszych 25 naukowców i 5 menedżerów centrów badań będzie miało okazję do nawiązania kontaktów z innymi osobami zajmującymi się tymi samymi zagadnieniami i uczestnictwa w panelu dyskusyjnym z udziałem mówców i reprezentantów sektora MŚP oraz korporacji międzynarodowych. Wybranych 30 osób:

  • będzie miało okazję odkryć wartość rynkową swoich badań
  • będzie miało okazję przyjrzeć się innowacyjnej i przedsiębiorczej kulturze z perspektywy własnego centrum badawczego
  • otrzyma wyczerpujący pakiet zasobów
  • otrzyma wirtualne wsparcie
  • otrzyma wsparcie lokalnego mentora
  • otrzyma dostęp do rozległej sieci różnych podmiotów
  • otrzyma możliwość bezpłatnego uczestnictwa w Letniej Akademii Przedsiębiorczości
  • otrzyma zwrot kosztów podróży za przeloty i noclegi.

Mówcami i uczestnikami paneli odbywających się w ramach akademii będą najwięksi światowi eksperci o dużym doświadczeniu, którzy cieszą się sporymi osiągnięciami zarówno w Europie, jak i poza nią. Szczegółowe dane dotyczące wszystkich prelegentów i panelistów dostępne są na www.tradeitnetwork.eu.

Dzięki wydarzeniom związanym z Akademią uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania kontaktów i uczenia się od osób zajmujących się tymi samymi kwestiami, menedżerów centrów badań i przedstawicieli MŚP obszaru żywności tradycyjnej.

Na koniec Letniej Akademii Przedsiębiorczości analitycy sektora żywnościowego  otrzymają pakiet zasobów służący „gotowości do wejścia na rynek”, ale, co ważniejsze, uczestniczyć będą w sieci kontaktów i otrzymają wsparcie od międzynarodowej społeczności TRADEIT, co jeszcze bardziej nastawi ich sposób myślenia w kierunku większej przedsiębiorczości i innowacyjności.

Jak wysłać zgłoszenie?
Prosimy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na www.tradeitnetwork.eu. Ilość miejsc dla uczestników programu jest ograniczona. Prosimy o terminowe wysyłanie zgłoszeń na adres e-mail: breda.odwyer@staff.ittralee.ie do godz. 13:00 w poniedziałek 19 maja 2014 r. lub pocztą tradycyjną: Breda O’Dwyer, Manager CEED, Tom Crean Business Centre, Kerry Technology Park, Tralee, Co. Kerry, Ireland.

Email Newsletter Software by Newsweaver