Gniazda Sieciowe

Przyłącz się do sieci »
Przydatne linki
Przedstawić historię »Wyślij znajomemu »Subskrybować »Wydanie Archiwum »Wersja do druku »Kontakt z nami »
OTWARTE KONSULTACJE
 

Od 2013 r. TRADEIT jest objęty ogólnounijnymi konsultacjami z producentami żywności w sektorze MŚP, których celem jest określenie możliwości, potrzeb i barier w zakresie innowacji wśród tradycyjnych przedsiębiorstw rodzinnych. Wyniki przedstawione w niniejszej wstępnej wersji programu strategicznych badań i innowacji nie potwierdzają oczekiwań. Okazuje się, że potrzeby tych mikro- i małych przedsiębiorstw z sektora MŚP różnią się znacząco od potrzeb całego przemysłu spożywczego, a ich spełnienie wymaga podjęcia specjalnych środków wsparcia i działań w zakresie innowacji. Niniejszy program strategicznych badań i innowacji jest obecnie w fazie otwartych konsultacji, dlatego liczymy na Państwa uwagi. Na stronie internetowej otwartych konsultacji http://www.tradeitnetwork.eu/sria można umieszczać komentarze w każdym języku. Będzie tam można zapoznać się z pełnym programem strategicznych badań i innowacji. W dalszej części biuletynu wymieniamy najważniejsze potrzeby związane z biznesem i naukami o żywieniu, jakie mają mali producenci żywności tradycyjnej z sektora MŚP. Prosimy o przesłanie propozycji uzupełnień, jeśli cokolwiek pominęliśmy!

Swoje uwagi można przesyłać na adres e-mail SRIA@tradeitnetwork.eu lub za pośrednictwem strony internetowej otwartych konsultacji http://www.tradeitnetwork.eu/sria  w terminie do piątku 22 stycznia 2016!

PROGRAM STRATEGICZNYCH BADAŃ I INNOWACJI TRADEIT
 
W wyniku warsztatów i sondaży wśród MŚP przeprowadzonych przez ośrodki TRADEIT wyłoniło się szereg barier dla innowacji…
Read More »


KONKRETNE POTRZEBY BADAWCZE W ZAKRESIE INNOWACJI I BARIERY UTRUDNIAJĄCE BADANIA
 
Poniżej przedstawiamy listę konkretnych tematów badawczo-rozwojowych zgłoszonych przez małych producentów żywności tradycyjnej z sektora MŚP. Nie zostały one uporządkowane według stopnia ważności. Tematy, które się pokrywały i powtarzały, zostały usunięte, a pozostałe pozycje podzielono na kategorie.
Read More »


Email Newsletter Software by Newsweaver